KRYEFAQJA » Tag Archives: Bagdad

Tag Archives: Bagdad

Mattis vizitë në Irak

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, ka arritur në Bagdad, në një vizitë të paparalajmëruar. Vizita e Mattisit vjen një ditë pasi kryeministri i Irakut, Haidar al-Abadi, shpalli fazën e dytë të ofensivës për rikthimin e qytetit të Mosulit nga kontrolli i grupit militant Shteti Islamik. Por, Mattis, me komentet …

Më shumë

Sulm vetëvrasës në Bagdad

Një sulmues vetvrasës ka goditur një pikë kontrolli të policisë në kryeqytetin irakian, Bagdad, duke vrarë dhe plagosur shumë njerëz. Agjencitë kanë raportuar shifra të ndryshme të të vrarëve, ndërsa zyrtarët e ndryshëm të sigurisë së Irakut kanë dhënë shifra që kalojnë nga gjashtë në 12 të vrarë dhe dhjetëra …

Më shumë