KRYEFAQJA » Tag Archives: baiden

Tag Archives: baiden

Rama pritet nga Obama, një orë e paharrueshme në Shtëpinë e Bardhë

Rama pritet nga Obama, një orë e paharueshme në Shtëpinë e Bardhë

Kryeministri Edi Rama është pritur në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti Barak Obama, duke kaluar një orë të paharrueshme sikurse është shprehur kreu i qeverisë shqiptare. Zoti Rama ka dëgjuar nga presidenti Obama dhe zëvendësi i tij Baiden, “fjalë të mira për vendin”. “Shqipëria po merr një rol të rëndësishëm …

Më shumë