KRYEFAQJA » Tag Archives: baleti monger

Tag Archives: baleti monger

“Monger” baleti i rekordeve

baleti monger, tkob, rikthehet, tel aviv

“Monger”, një prej pjesëve koreografike me një rekord vëniesh skenike në Izrael dhe Amerike, rikthehet në skenën shqiptare. Këtë fundjave “Monger” vjen në trupat dhe energjinë e balerinëve shqiptarë Alisa Gjoni, Rovena Shqevi, Ledia Sulaj, Dion Gjinika, Julind Dervishi, Besi Skura, Anxhelo Muçollari, Erald Zela. “Monger” një balet nga koreografi …

Më shumë