KRYEFAQJA » Tag Archives: balili

Tag Archives: balili

Llalla në Bruksel, në vemendje “Frroku”, “Balili”, madje edhe abuzimi me fondet e BE

Llalla në Bruksel, në vemendje "Frroku", "Balili", madje edhe abuzimi me fondet e BE

Lufta kundër trafikut të lëndëve narkotike dhe terrorizmit ishin temat kryesore të takimit të prokurorit të përgjithshëm shqiptar Adriatik Llalla me Frederic Van Leeuw, Prokuror Federal i Belgjikës, gjatë vizitës që zoti Llalla po zhvillon në Bruksel. Por në vemendje ishin edhe “Çështja Frroku”, “Çështja Balili”, korrupsioni në nivele të …

Më shumë

“Çështja Balili”, të premten mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare

"Çështja Balili" takim konstruktiv në presidencë

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i kryesuar nga presidenti Bujar Nishani do të mbidhet të premten në orën 12, bëjnë të ditur burime nga presidenca shqiptare. Mbledhja e këtij këshilli bëhet pas letrës që kryetari i parlamentit Ilir Meta i drejtoi presidentit Nishani, ku shprehej shqetësimi mos arrestimin e Klement Balilit, …

Më shumë