KRYEFAQJA » Tag Archives: ban ki moon

Tag Archives: ban ki moon

OKB: Rezolutë kundër Izraelit

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-moon u shpreh i kënaqur me miratimin e rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, nëpërmjet së cilës bëhet thirrje që t’i jepet fund ndërtimit të paligjshëm të vendbanimeve izraelite në Bregun Perëndimor të lumit jordan dhe Jerusalemin Lindor, toka palestineze të pushtuara nga …

Më shumë

Ban Ki-moon: Thirrje palëve që të bëjnë të pamundurën për të mbrojtur civilët në Siri

Ban Ki-Moon lë detyrën më 31 dhjetor

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-moon ka shprehur alarmin “mbi raportet e mizorive kundër një numri të madh të civilëve” në qytetin e Aleppo të Sirisë. Ban u bëri thirrje të gjitha palëve, veçanërisht qeverisë së Sirisë dhe aleatëve të saj, për të mbrojtur civilët. Këshilltari humanitar i OKB-së, …

Më shumë