KRYEFAQJA » Tag Archives: banoret

Tag Archives: banoret

Rama: “Qeveria po vendos rregull dhe shtet pas 25 vitesh anarki në sektorin e naftës”

Rama: "Qeveria po vendos rregull dhe shtet pas 25 vitesh anarki në sektorin e naftës"

Protesta e banorëve të Zharrëzës, ka qenë kryefjala e komunikimit javor të kryemnistrit Edi Rama nëpërmjet Fejsbukut. Ai dha sqarimet rreth zhvillimeve më të fundit lidhur me këtë çështje. “Qeveria e dëgjoi me vëmendje shqetësimin e tyre dhe angazhoi një ekspertizë dhe sipas tyre patjetër që lidhet me zonën, por …

Më shumë

Zharrëz, ndërpriten injektimet në puse dhe greva e banorëve

Qeveria vendos dëmshpërblimin 100 përqind për Zharrëzën

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, ka urdhëruar më 26 dhjetor ndalimin e menjëhershëm të injektimit të ujit teknologjik në puset e lokalizuara përreth fshatit Zharrës, njoftoi të martën zëdhënësja e kësaj ministrie. Sipas saj aktualisht janë ndaluar plotësisht operacionet e injektimit në këto puse. Ndërkaq kryeministri Edi Rama, …

Më shumë