KRYEFAQJA » Tag Archives: bartol

Tag Archives: bartol

NATO thirrje politikës maqedonase: Zhbllokoni procesin dhe formoni qeverinë

NATO thirrje politikës maqedonase: Zhbllokoni procesin dhe formoni qeverinë

Aleanca e Atlantikut të Veriut, u ka bërë thirrje liderëve politikë në Maqedoni ta respektojnë rezultatin e zgjedhjeve, në mënyrë që të gjejnë zgjidhje të shpejtë për zhbllokimin e procesit dhe të formojnë një qeveri funksionale dhe efektive. Kreu i Zyrës së NATO-s në Shkup Gorazd Bartol,  gjithashtu tërhoqi vërejtjen …

Më shumë