KRYEFAQJA » Tag Archives: bartolome

Tag Archives: bartolome

Papa të shtunën në Lesbos

Papa të shtunën në Lesbos

Papa Francesku deklaroi se të shtunën do të vizitojë ishullin grek Lesbos për të shprehur mbështetjen e tij refugjatëve dhe banorëve vendas. Gjatë një audience që mbajti në Vatikan të mërkurën, papa tha se kërkon t’i shprehë mirënjohje gjithë popullit grek për solidaritetin që tregon me refugjatët. Ai foli para …

Më shumë