KRYEFAQJA » Tag Archives: basha kunder rames

Tag Archives: basha kunder rames

Reforma në drejtësi, Basha akuzon Ramën se po e pengon

PD drejt konsensusit për miratimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit

Kryetari i Partisë Demokratike të opozitës Lulzim Basha, akuzoi të hënën kryeministrin Edi Rama si penguesin e reformës në drejtësi me qëllim mbajtjen nën kontrollin politik të këtij sistemi. “Rekomandimet e Komisionit të Venecias janë udhërrëfyesi i vetëm për reformën në drejtësi, por kjo bie ndesh me përpjekjet dhe synimet …

Më shumë