KRYEFAQJA » Tag Archives: basha ne itali

Tag Archives: basha ne itali

Basha ne Itali, PD-ja ka gati platformën që garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike është takuar me drejtues të lartë të Senatit, Dhomës së Deputetëve dhe me zëvendësministrin e Jashtëm të Italisë. Në këto takime Basha tha se zbatimi i ligjit të dekriminalizimit është ekzistenciale për të sotmen dhe të nesërmen e demokracisë shqiptare dhe shtetit ligjor. Sa i takon …

Më shumë