KRYEFAQJA » Tag Archives: Bashar al-Assad

Tag Archives: Bashar al-Assad

Siri: Rifillojnë bombardimet

Evakuimi i rebelëve nga Aleppoja lindore, që pritej të fillonte gjatë mesnatës së të martës, është shtyrë pasi një zyrtar i forcave opozitare ka fajësuar Iranin dhe milicitë shiite aleate të presidentit Bashar al-Assad për rifillimin e bombardimeve dhe përdorimin e armatimeve të rënda, përfshi tanket. Armëpushimi i arritur me …

Më shumë

Bisedimet për Sirinë, me apo pa Asadin, kjo është çështja!

Bisedimet për Sirinë, me apo pa Asadin, kjo është çështja!

Nisën në Gjenevë bisedimet e paqes për Sirinë, të ndërmjetësuara nga Kombet e Bashkaura, ndërmjet regjimit të presidentit sirian, Bashar al-Assad dhe përfaqësuesve të grupimeve opozitare. Bisedimet kanë për qëllim realizimin e një armëpushimi të qëndrueshëm ndërmjet forcave qeveritare dhe luftëtarëve të opozitës. Militantët e Al-Qaedas dhe të Shtetit Islamik …

Më shumë