KRYEFAQJA » Tag Archives: beballkani

Tag Archives: beballkani

Mogherini në Tiranë: “Jemi gati të çelim negociatat me Shqipërinë, ju takon juve të bëni hap përpara”

Mogherini në Tiranë: "Jemi gati të çelim negociatat me Shqipërinë, ju takon juve të bëni hap përpara"

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian Frederika Mogherini deklaroi të premten në Tiranë se Shqipëria ka në dorë të ndërmarrë hapat e mëtejshëm për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Zonja Mogherini mbërriti në kryeqytetin shqiptar, një nga etapat e turit të saj ballkanik dhe ka zhvilluar disa takime përfshirë presidentin Nishani …

Më shumë