KRYEFAQJA » Tag Archives: besim osmani kushtetute

Tag Archives: besim osmani kushtetute

Maqedoni, reagime të ashpra pasi presidenti Ivanov nuk dekretoi qeverinë Zaev

Maqedoni, reagime të ashpra pasi presidenti Ivanov nuk dekretoi qeverinë Zaev

Vendimi i presidentit të Maqedonisë George Ivanov për të mos i dhënë mandatin e formimit të qeverisë Lidhjes Socialdemokrate të mbështetur nga tre parti shqiptare, ka shkaktuar reagime të ashpra tek partitë politike vendase dhe të faktori ndërkombëtar. Udhëheqësi i socialdemokratëve Zoran Zaev e quajti vendimin grusht shteti dhe të …

Më shumë