KRYEFAQJA » Tag Archives: besoj

Tag Archives: besoj

Klesta Qehaja me “Besoj”, fiton Edicionin e 52-të të Festivalit të Këngës për Fëmijë

Klesta Qehaja me “Besoj”, fiton Edicionin e 52-të të Festivalit të Këngës për Fëmijë

Më 1 qershor, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve në Tiranë u mbyll Edicioni i 52-të i Festivalit të Këngës për Fëmijë, një ekskluzivitet i RTSH. Me shumë krijimeve juria zgjodhi këngën “Besoj”, interpretuar nga vogëlushja kosovare Klesta Qehaja. Kënga ishte një krijim i dyshes së njohur kompozitorit Adi Hila dhe poetit …

Më shumë