KRYEFAQJA » Tag Archives: biznesi i naftres

Tag Archives: biznesi i naftres

Trump zgjedh bosin e “ExxonMobil” si sekretar të Departamentit Amerikan të Shtetit

trump, tillerson, sekretari i departamentit te shtetit, amerikan, shba, elektohet, perzgjidhet, biznesi i naftres, korporata, exxonmobil

Biznesmeni i prodhimit të naftës dhe miku i presidentit rus Vladimir Putin, Rex Tillerson do të jetë sekretar shtetit i SHBA shkruajnë mediat amerikane. Sikurse ishte paralajmëruar vendimi i presidentit Trump është një zgjedhje kontroverse, një emër i cili rrezikon të përballet me Senatin por edhe me eksponentë të tjerë …

Më shumë