KRYEFAQJA » Tag Archives: Błaszczykowski

Tag Archives: Błaszczykowski

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

U luajt sot në orën 21:00 në stadiumin Velodrome në Marsejë ndeshja e parë çerekfinale ndërmjet Polonisë dhe Portugalisë. Portugalia u kualifikua për në gjysmëfinale duke mundur Poloninë 5-3. Vendimtar ishte gabimi i polakut Błaszczykowski nga pika e bardhë. Pas kohës së rregullt dhe asaj shtesë rezultati mbeti po ai …

Më shumë