KRYEFAQJA » Tag Archives: bojkot

Tag Archives: bojkot

PAA: Bojkot kuvendit 10 ditë

Partia Agrare Ambientaliste do të bojkotojë për 10 ditë punimet e Kuvendit duke u bërë kështu pjesë e vendimit të opozitës. Siç bën me dije zyra e shtypit e partisë Agrare Ambientaliste në njoftimin e shpërndarë për mediat, vendimi u komunikua nga kryetari i kësaj force politike Agron Duka gjatë …

Më shumë

Maqedoni, zgjedhjet në pikëpyetje

Në Maqedoni u mbyll afati për dorëzimin e listave të kanditatëve për deputetë në zgjedhjet e 5 qershorit. Vetëm partia VMRO-DPMNE dorëzoi emrat e kandidatëve në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve. Tri partitë tjera më të mëdha, Lidhja Social Demokrate, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare nuk i dorëzuan …

Më shumë

Avokatët paralajmërojnë bojkot, Manjani u bën thirrje për të mos braktisur detyrën

Manjani zyrtarëve të drejtësisë: Distancohuni nga veprimet korruptive

Dhoma Kombëtare e Avokatisë vendosi që ditën e hënë më 8 shkurt të bojkotojë të gjithë proceset gjyqësore. Në njoftim mediatik bëhet e ditur se ky akt ndërmirret si shenjë proteste për ndryshimet e fundit ligjore, që përcaktojnë pagën mujore për personat që ushtrojnë profesione të lira. Ligji i cili …

Më shumë