KRYEFAQJA » Tag Archives: bombardimin

Tag Archives: bombardimin

Siri: Rifillojnë bombardimet

Evakuimi i rebelëve nga Aleppoja lindore, që pritej të fillonte gjatë mesnatës së të martës, është shtyrë pasi një zyrtar i forcave opozitare ka fajësuar Iranin dhe milicitë shiite aleate të presidentit Bashar al-Assad për rifillimin e bombardimeve dhe përdorimin e armatimeve të rënda, përfshi tanket. Armëpushimi i arritur me …

Më shumë