KRYEFAQJA » Tag Archives: borxhi

Tag Archives: borxhi

Rama në Shishtavec

Rama në Shishtavec

“Reformat janë fokusi i punës së qeverisë”, u shpreh kryeministri Rama gjatë një takimi në Shishtavec. Reformat janë të domosdoshme për të bërë atë që nuk është bërë për 25 vjet, por janë dhe rruga e duhur drejt Bashkimit Europian, theksoi Rama. Ndërsa shqetësimeve të banorëve Rama iu përgjigj se …

Më shumë

SHBA, Basha takohet me drejtorin ekzekutiv të BB për Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike gjatë vizitës në SHBA u takua me drejtorin ekzekutiv të Bankës Botërore për Shqipërinë Patrizio Pagano. Basha shprehu shqetësim për situatën ekonomike , sipas tij tejet e rënduar si pasojë e politikave të ndjekura nga Qeveria. Basha iu referua rritjes së borxhit, mbylljes së bizneseve,por edhe …

Më shumë