KRYEFAQJA » Tag Archives: botërori Rusia 2018

Tag Archives: botërori Rusia 2018

Rusia 2018, Shqipëria humbet 0-2 ndaj Spanjës dhe lëshon kryesimin e Grupit G

Rusia 2018, Shqipëria humbet 0-2 ndaj Spanjës dhe lëshon kryesimin e Grupit G

Shqipëria pësoi humbjen e parë në takimet eleminatore në Grupin G për Botërorin “Rusia 2018”, duke lënë kryesimin e tij. Të dielën në “Loro Boriçi” në Shkodër, kombëtarja shqiptare nuk i ka bërë ballë kombëtares spanjolle, një prej ekipeve më të mira të botës. Ndonëse pjesën e parë e mbylli …

Më shumë

Interesim i madh në Stadiumin “Loro Boriçi” për Shqipëri – Spanjë

Interesim i madh në Stadiumin “Loro Boriçi” për Shqipëri - Spanjë

Në mbikqyrjen e afro 1300 policëve prej disa orësh në Stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër ka nisur hyrja e tifozëve. Pavarësisht kohës së keqe, duket se 16 mijë tifozë të zjarrtë do ta ndjekin ndeshjen Shqipëri-Spanjë nga shkallët e stadiumit. Autoritetet e UEFA-s kanë inspektuar fushën e “Loro Boriçit” për të …

Më shumë