KRYEFAQJA » Tag Archives: briks

Tag Archives: briks

Indi, Samit i vendeve të BRIKS

Indi, Samit i vendeve të BRIKS

Në resortin turistik indian Goa nisi të shtunën samiti i 5 vëndeve të njohura me shkurtesen BRIKS, në nivelin më të lartë, atë të presidentëve apo shefave të qeverive. BRIKS është shkurtesa e grupit të përbërë nga Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afriaka e Jugut, shtete që përfaqësojnë 3 miliardë …

Më shumë