KRYEFAQJA » Tag Archives: bujar nishani ne turqi

Tag Archives: bujar nishani ne turqi

Erdogan: Të çojmë shkëmbimet mes dy vendeve në 1 miliardë dollarë

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdoğan, e ka konsideruar Shqipërinë, si “vend kyç për stabilitetin dhe paqen në Ballkan”. Këtë deklaratë ai e ka bërë gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin shqiptar Bujar Nishani, i cili po viziton Ankaranë. Sipas njoftimeve në takimet kokë më kokë dhe ato …

Më shumë