KRYEFAQJA » Tag Archives: Bylykbashi

Tag Archives: Bylykbashi

ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive, opozita e kundërshton

Zgjedhjet e 18 qershorit, ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive

Partia Socialiste, Lëvizj Socialiste për Integrim dhe partitë e tjera të Aleancës për Shqipërinë Europiane, aktualisht në qeverisje, i kanë kërkuar të mërkurën KQZ që në mbështetje të ligjit të mundësojë shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive politike në zgjedhje si dhe të koalicioneve zgjedhore. Sipas letrës e cila …

Më shumë

Komisioni i Reformës në Drejtësi, “Vettingu” miratohet pa opozitën

Miratohet Pr.ligji për “Vettingun”, PD nuk voton

Projektligji që do të kontrollojë pasuritë dhe figurën e gjyqtarëve dhe prokurorëve u miratua pa konsensus në komisionin e posaçëm për reformën në drejtësi. Deputetët e Partisë Demokratike nuk e votuan projektligjin në tërësi, pasi drafti sipas tyre ka devijuar nga fryma e ndryshimeve kushtetuese të votuara në 22 korrik. Pas përfundimit …

Më shumë

Reforma në Drejtësi, vazhdon tensioni në marrëdhëniet mes PS dhe PD

Reforma në Drejtësi, vazhdon tensioni në marrëdhëniet mes PS dhe PD

Marrëdhëniet mes maxhorancës dhe opozitës mbi Reformën në Drejtësi vazhdojnë të mbeten të tensionuara. Në mbledhjen e rradhës të këtij komisioni të zhvilluar të hënën, deputetët e opozitës nuk ishin të pranishëm. Kreu i komisionit Fatmir Xhafaj shprehu keqardhjen për atë që ai e quajti bojkot i opozitës, ndërsa deputeti …

Më shumë