KRYEFAQJA » Tag Archives: CalTech

Tag Archives: CalTech

Zbulohet planeti i nëntë?

Zbulohet planeti i nëntë?

Një planet i madh që deri tani ishte i panjohur, i mbuluar nga errësira dhe shumë larg Diellit për ta përcjellur dritën, dhe i emëruar përkohësisht Planeti Nëntë, mund të jetë zbuluar në kufinjtë e sistemit diellor. Këtë e kanë njoftuar shkencëtarët amerikanë të Universitetit CalTech, të cilët kanë publikuar …

Më shumë