KRYEFAQJA » Tag Archives: Cani

Tag Archives: Cani

Rusi 2018, De Biasi bën publike listën e të grumbulluarve për Shqipëri – Izrael

De Biasi: Bën publike listë e të grumbulluarve

Shqipëria do të luajë të dielën më 12 nëntor në “Loro Boriçi” ndaj Izraelit, takimi i fundit këtë vit për eleminatoret e grupit G për boterorin “Rusia 2018”. Trajneri i kombëtares së futbollit, Giovani De Biasi, ka shpallur me këtë rast listën e lojëtarëve që janë thirrur. Në portë: Berisha, …

Më shumë

Vrasje në Vlorë

Vrasje për hakmarrje në Vlorë

Dy të vrarë dhe një i plagosur, është bilanci i një ngjarje të rëndë të ndodhur mbrëmjen e së shtunës në qytetin e Vlorës. Ata janë gjetur nga policia pranë një pike bastesh sportive, pasi banorët e lagjes “Partizani” lajmëruan për të shtëna të gjata me armë. Viktimat janë Ilir …

Më shumë

Vazhdojnë polemikat për konçesionin e TVSH

Vazhdojnë polemikat për konçesionin e TVSH

Qeveria shqiptare vazhdon të këmbënguli në nevojën e partneritetin publik- privat për mbledhjen e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar, pas kundërshtimeve veçanërisht nga ana e opozitës. “Sulmet që i bëhen janë skandaloze dhe të paargumentuara profesionalisht” tha zëvendësministrja e financave Irena Beqiri para mediave. “Nuk bëhet fjalë për asnjë lëshim …

Më shumë

FMN dhe qeveria, shprehen optimiste për ekonominë shqiptare

FMN dhe qeveria, shprehen optimiste për ekonominë shqiptare

Marrëdhëniet mes FMN dhe qeverisë shqiptare duket se janë në ditë të mira. Shefja e misionit të FMN-së, Anita Tuladhar dhe titullarët e lartë të ekonomisë shqiptare, ministri i Financave Shkëlqim Cani, ministri i Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, dolën duke buzëqeshur në …

Më shumë