KRYEFAQJA » Tag Archives: caushesku

Tag Archives: caushesku

Rumani, vazhdojnë protestat kundër korrupsionit dhe qeverisë

rumani, protesta, kunder qeverise, kunder korrupsionit, protesta te medha, te vazhdueshme, populli i acaruar, caushesku

Në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht, mijëra njerëz marrshuan përsëri kundër korrupsionit dhe qeverisë, në mbështetje të autoriteteve që hetojnë rastet e korrupsionit në këtë vend. Demonstruesit u mblodhën në Sheshin e Fitores, afër ndërtesave qeveritare, duke valvitur flamujt rumunë dhe amerikanë. Ata hodhën parrulla “Drejtësi, jo korrupsion” ndersa mediat vendase …

Më shumë