KRYEFAQJA » Tag Archives: certifikim profesional

Tag Archives: certifikim profesional

Klosi: Do propozoj ngritjen e rrjetit ballkanik të shkollave profesionale

Klosi: Do propozoj ngritjen e rrjetit ballkanik të shkollave profesionale

Autoritetet shqiptare do të propozojnë ngritjen e një rrjeti ballkanik të shkollave profesionale, me synim unifikimin e diplomave dhe çertifikimeve të formimit profesional. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Mirëqënies Sociale,dhe Rinisë, Bledi Klosi gjatë një aktiviteti për publikimin e rezultateve të bashkëpunimit të projektit SEED në Shqipëri, …

Më shumë