KRYEFAQJA » Tag Archives: chan zuckerberg

Tag Archives: chan zuckerberg

Zuckerberg-Chan, nisma për shërimin e sëmundjeve të pashërueshme

chan zuckerberg, nisma, 3 miliard dollare, semundje, lajme teknologji

Themeluesi i rrjetit social Facebook Mark Zuckerberg dhe gruaja e tij Prischilla Chan, mbanë të mërkurën një event ku premtuan se do të japin më shumë se 3 miliardë dollarë për një plan “për të kuruar, parandaluar dhe menaxhuar të gjitha sëmundjet gjatë gjithë jetës se femijëve tanë”. E përlotur, …

Më shumë