KRYEFAQJA » Tag Archives: cipras

Tag Archives: cipras

RAMA NE TELEFON ME CIPRAS

RAMA NE TELEFON ME CIPRAS

Rëndësia e forcimit të marrëdhënieve dypalëshe, në të mirë të të dy popujve atij shqiptar dhe grek, si dhe per rajonin e Ballkanit, ishte thelbi i nje bisede telefonike mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut te tij grek Aleksis Cipras, me kërkesën e kryeministrit shqiptar, lajmërojnë mediat greke. Kryeministri grek …

Më shumë