KRYEFAQJA » Tag Archives: civilët dhe rebelët

Tag Archives: civilët dhe rebelët

Situata në Alepo: Rebelët në pritje të evakuimit, mbyllet lufta pas 4 vitesh

Konflikti në Siri duket një makth i vërtetë. Të gjithë civilët dhe rebelët të cilët do të evakuoheshin për t’i shpëtuar bombardimeve janë bllokuar në Alepo. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se autobusët janë dërguar por asnjë person nuk ka arritur të largohet. Në Ankara të Turqisë është ndërtuar një kamp ku …

Më shumë