KRYEFAQJA » Tag Archives: clinton

Tag Archives: clinton

Trampi bën emërimet e para

Trampi kritikon Putinin për mbështetjen që i jep Asadit

Presidenti i sapozgjedhur i SHBA, Donald Trump ka nisur të ndajë funksionet më të rëndësishme të administratës së tij. Shef kabineti do të jetë Rains Pribas president aktual i Partisë Republikane ndërsa Stefen Bannon do të nominohet këshilltar i presidentit dhe shef i strategjisë politike kombëtare e ndërkombëtare. Kabineti Trump …

Më shumë

Kandidatët amerikanë për Shtëpinë e Bardhë në ditët e fundit të fushatës

Zgjedhjet në SHBA, kryeson Tramp

Ditën e fundit të fushatës para zgjedhjeve presidenciale, republikani Donald Trump dhe demokratja Hillary Clinton janë përqëndruar te shtetet e fundit ku kanë mbështetje të ulët, në përpjekje për të fituar votuesit e pavendosur. Kandidati republikan, Donald Trump, akuzoi Byronë Federale të Hetimeve (FBI) për pasaktësi, pasi kjo zyrë deklaroi …

Më shumë

Klinton dhe Kaine, bashkë në fushatë

Kandidatja për president e Partisë Demokratike amerikane, Hillary Clinton edhe formalisht ka prezantuar bashkëgaruesin e saj në këto zgjedhje, senatorin, Tim Kaine. Gjatë një mitingu në Miami më 23 korrik, Clinton lavdëroi Kaine si antitezë e rivalit të saj republican, Donald Trump. “Senatori Tim Kaine është gjithcka që Donald Trump …

Më shumë