KRYEFAQJA » Tag Archives: clirimi i tiranes

Tag Archives: clirimi i tiranes

Çlirimi i Tiranës, Veliaj : “Historia kërkon sakrifica”

U përkujtua sot 72-vjetori i çlirimit të Tiranës. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, kryebashkiaku Erion Veliaj, përfaqësues të tjerë të politikës dhe veteranë të luftës zhvilluan homazhe tek monumenti Ushtari i Panjohur në nder të dëshmorëve të rënë gjatë luftës. Në fjalën e tij përshëndetëse kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, …

Më shumë