KRYEFAQJA » Tag Archives: Çollaku

Tag Archives: Çollaku

Kosovë, Çollaku: Kuvendi ta adresojë shpejt çështjen e demarkacionit

Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, i ka bërë thirrje Kuvendit dhe institucioneve të tjera të vendit, që të adresojnë “në mënyrë të përgjegjshme dy çështjet e hapura, demarkacionin dhe liberalizimin e vizave, si çështje të interesit kombëtar”. Ministri Çollaku tha se çështja e demarkacionit “është përgjegjësi e të gjitha …

Më shumë

Komisionit Evropian jep rekomandimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Komisionit Evropian miraton liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Komisioni Evropian jep rekomandimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, bëri të ditur ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, në një postim në rrjetin social Facebook. “Më në fund, ia arritëm të përmbushim edhe një qëllim tjetër për Kosovën. Ju uroj nga zemra të gjithëve për propozimin e …

Më shumë

Kosova dhe BE nënshkruajnë MSA

Kosova dhe BE nënshkruajnë MSA

Kosova dhe Bashkimi Evropian nënshkruan të martën në Strasburg, Marrëveshjen për Stabilizim-Asociimin e Kosovës me BE-në. Marrëveshja, nga Bashkimi Evropian u nënshkrua nga Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ndërsa nga Kosova, …

Më shumë