KRYEFAQJA » Tag Archives: comey

Tag Archives: comey

Lufta kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar, qeveria shqiptare nënshkruan me FBI

Lufta kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar, qeveria shqiptare nënshkruan me FBI

Qeveria shqiptare dhe FBI (Byroja Federale e Hetimeve në SHBA) kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi, në kuadër të luftës kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar. Firmat në këtë dokument u hodhën nga ministri i brendshëm shqiptar Saimir Tahiri dhe Drejtori i FBI James Comey, në prani të kryemistrit shqiptar Edi Rama. …

Më shumë