KRYEFAQJA » Tag Archives: dana boente

Tag Archives: dana boente

Trampi shkarkon prokuroren e përgjithshme “për tradhëti”

Trampi shkarkon prokuroren e përgjithshme "për tradhëti"

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Tramp, shkarkoi shefen e Departamentit të Drejtësisë, pasi ajo tha se dyshon në ligjshmërinë e ndalimit të përkohshëm të udhëtarëve nga shtatë vende myslimane, të nënshkruar nga  zoti Tramp. Presidenti e akuzoi ushtruesen e detyrës së prokurores së përgjithshme, Seli Jets, për “tradhti” dhe …

Më shumë