KRYEFAQJA » Tag Archives: dashuria

Tag Archives: dashuria

Nën moton “Dashuria jonë është kushtetuese”, LGBT marshon në Prishtinë

Në Prishtinë sot është mbajtur një marshim i komunitetit LGBT me moton “Dashuria jonë është kushtetuese”. Marshit i janë bashkuar presidenti Hashim Thaçi, ambasadorë të akredituar në Kosovë si dhe eurodeputetja Ulrike Lunaçek. “Në Kosovë secili mund të dashurojë secilin. Kosova me kushtetutë u jep të drejtë të gjithëve të …

Më shumë