KRYEFAQJA » Tag Archives: de biazi

Tag Archives: de biazi

“La gazzetta dello sport”, “Itali – Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë”

"La gazzetta dello sport", "Itali - Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë"

Prestigjozja italiane, “La gazzetta dello sport”  i ka kushtuar një artikull kryesor ndeshjes Itali-Shqipëri, duke vënë në dukje jo vetëm futbollin, por edhe marrëdhëniet midis dy popujve. Itali-Shqipëri, e programuar për t’u luajtur të premten më 24 mars në Palermo, nuk do të jetë një ndeshje si gjithë të tjerat. Jo …

Më shumë

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

“E vështirë dhe e vuajtur” e ka cilësuar trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, gjendjen emocionale në të cilën është gjendur kur i është dashur t’u komunikojë lojtarëve emrat që ai ka zgjedhur për në finalet e “Euro 2016” në Francë. Në konferencë për shtyp të mërkurën në mesditë, …

Më shumë