KRYEFAQJA » Tag Archives: debatet tregtare me Kinën

Tag Archives: debatet tregtare me Kinën

Tramp:Rinegociim ose largim për marrëveshjet tregtare me Kinën

Kandidati për presidencën nga Partia Republikane, Donald Trump, deklaroi se do të rinegociojë marrëveshjet tregtare, do të tërhiqet nga to nëse nuk është i kënaqur dhe do të përdorë fuqinë ekzekutive për të rregulluar debatet tregtare me Kinën, nëse zgjidhet president. Trump fajësoi politikanët për rënien e prodhimit në vend. …

Më shumë