KRYEFAQJA » Tag Archives: debati presidencial

Tag Archives: debati presidencial

Debati presidencial në Francë

debati presidencial, france, bota

Ndërsa Franca shkon drejt zgjedhjeve presidenciale, kandidatët për kreun e ‘Champs Elysee’ zhvilluan debatin e parë televiziv. Siguria, emigracioni, feja ishin pikat kryesore ku kandidatja e Frontit Nacional Le Pen, socialisti Benoit Hamon, kandidati i qendrës së djathtë Fillon, Jean-Luc Mélenchon i së majtës alternative dhe lideri i qendrës Emmanuel …

Më shumë

Reagimet pas debatit presidencial, Trump bën përgjegjës mikrofonin dhe drejtuesin e debatit

Nevada: Sot debati i fundit presidencial

Epërsia e Hillary Clinton në debatin e parë televiziv të zgjedhjeve presidenciale amerikane e ka një përgjegjës, dhe ai për Donald Trumpin është drejtuesi i debatit, Lester Holt. Ai është ankuar edhe për mikrofonin, sipas të cilit kërciste shpesh dhe kishte një nivel fonie më të ulët, krahasuar me atë …

Më shumë