KRYEFAQJA » Tag Archives: dekret

Tag Archives: dekret

Nishani i jep nënshtetësinë shqiptare çiftit Haradinaj

Presidenti Bujar Nishani ka firmosur sot dekretin për dhënien e nënshtetësisë shqiptare ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj si dhe bashkëshortes së tij Anita Haradinaj. Aktualisht Haradinaj po mbahet në Francë që prej janarit të këtij viti kur u arrestua në pjesën franceze …

Më shumë