KRYEFAQJA » Tag Archives: delaui

Tag Archives: delaui

Delaui: Qeveria ka shumicën në kuvend dhe ka të drejtë të vendosë rreth politikave të vendit!

Prishtinë, diplomatët: Dhuna politike kërcënon demokracinë!

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delaui, në një intervistë për të përditshmen kosovare Zeri, është shprehur se asociacioni i komunave me shumicë serbe është në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Kosovës. Ambasadori sqaroi se Gjykata i ka dhënë Qeverisë udhëzime specifike se si mund të hartohet statuti i …

Më shumë