KRYEFAQJA » Tag Archives: dëmi i shkaktuar

Tag Archives: dëmi i shkaktuar

Berat, nis kompensimi i fermerëve të dëmtuar nga përmbytjet e 2015-ës

6.4 milionë është vlerësuar dëmi i shkaktuar fermerëve dhe bizneseve nga përmbytjet e 2015-es në rajonin Fier-Berat-Vlorë. Nga sot ka filluar procesi i ndarjes së këtij fondi që përmbyll ciklin e dëmshpërblimit të të dëmtuarve . Këtë lajm kreu i emergjencave civile Shemsi Prençi e ndau me gazetarët në Berat, teksa …

Më shumë