KRYEFAQJA » Tag Archives: demokratja

Tag Archives: demokratja

Donald Trump dhe Hillary Clinton triumfojnë në ditën e njohur si “Super e Marta”

Më 26 shtator, debati i parë Klinton-Tramp

Republikani, Donald Trump, dhe demokratja, Hillary Clinton, kanë arritur fitore në zgjedhjet për nominimet partiake në ditën e njohur si “Super e Marta”, meqë këtë ditë u mbajtën votime në 12 shtete amerikane. Clinton dhe Trump fituan në 7 prej 12 shteteve që votuan dje. Kandidati republikan, Donald Trump, fitoi …

Më shumë