KRYEFAQJA » Tag Archives: deshmi

Tag Archives: deshmi

Rama : Zgjidhja me CEZ spektakolare

rama, cez, qeveria ceke, koncension, arbitrazh, deshmi

“Procesi ka qënë spektakolar, dhe zgjidhja ka qënë spektakolare”. Këtë vlerësim ndau kryeministri Edi Rama nën petkun e dëshmitarit në komisionin hetimor të demokratëve për zgjidhjen me mirëkuptim të marrëveshjes me çekët e CEZ në 2014. I bindur se zgjidhja miqësore e shpëtoi vendin nga nje kolaps energjitik, kryeministri ndau edhe …

Më shumë