KRYEFAQJA » Tag Archives: dëshmorë

Tag Archives: dëshmorë

Kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha shpallen “Dëshmorë të Atdheut”

Kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha shpallen "Dëshmorë të Atdheut"

Dy pilotët e Forcave të Armatosura Shqiptare, kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha që humbën jetën tragjikisht në krye të detyrës, pasi helikopteri me të cilin ata po fluturonin u rrëzua, janë shpallur “Dëshmorë të Atdheut” nga Komisioni Shtetëror për Dëshmorët. Homazhet në nderim të tyre do të mbahen …

Më shumë