KRYEFAQJA » Tag Archives: dialogu

Tag Archives: dialogu

BE: Thirrja për një pezullim të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës nuk kontribuon në normalizimin e marrëdhënieve dhe angazhimet e marra nga Kosova

Koçijançiç i përgjigjet Bashës: BE po punon me autoritetet shqiptare kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Bashkimi Europian ka reaguar ndaj rezolutës së sapomiratuar nga Kuvendi i Kosovës, sipas së cilës kërkohet pezullimi i dialogut me Serbinë, deri në lirimin e Ramush Haradinajt. “Thirrja për një pezullim të dialogut të lehtësuar nga BE mes Beogradit dhe Prishtinës”, sic përcakton rezoluta deri në lirimin e Ramush Haradinaj, …

Më shumë

Thaçi: Kosova sot nuk merr shembuj nga rajoni, por është bërë shembull për rajonin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbledhur sot anëtarët e Këshillit Konsultativ për Komunitete, me të cilët ka diskutuar për gjendjen e komuniteteve në përgjithësi në Kosovë, për arritjet e deritashme dhe për punën që duhet bërë në të ardhmen. Sipas një deklarate të lëshuar nga Presidenca, Thaçi ka thënë …

Më shumë

Hahn nis takimet në Tiranë

Hahn: Dialog për Reformën në Drejtësi

Komisioneri Johannes Hahn ka nisur në Tiranë takimet me zyrtarët me të lartë shqiptarë,në fokus të të cilave do të jetë nxitja e palëve për miratimin sa më parë të reformës në drejtësi. Komisioneri Hahn do të bashkëkryesojë me kryeministrin Rama tryezën e Dialogun e Nivelit të Lartë mbi përparësitë …

Më shumë