KRYEFAQJA » Tag Archives: dibra

Tag Archives: dibra

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Zv.Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të Narkotikëve, Aleksander Arvizu, i cili shoqërohej nga Ambasadori Donald Lu. Droga, dekriminalizimi, korrupsioni dhe  zgjedhjet  ishin në qender të këtij takimi. Kryedemokrati  Basha ndau me …

Më shumë

ASHE mbyll fushatë në Dibër

ASHE mbyll fushatë në Dibër

“Aleanca për Shqipërinë Europiane”, koalicioni i partive në pushtet, ka mbyllur të premten fushatën për zgjedhjet e kreut të Bashkisë Dibër. Ajo ka zgjedhur të kërkojë votat me mjekun Muharrem Rama, kundrejt ekonomisit Sherefedin Shehu, ish deputet i PD, që ka zgjedhur opozita. Në mitingun përmbyllës ishte vetë kreu socialist …

Më shumë

“Rruga e Arbërit”, ministri Haxhinasto jep shpresë

"Rruga e Arbërit", ministri Haxhinasto jep shpresë

Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka deklaruar se qeveria shumë shpejt do të konkludojë rreth të ardhmes së “Rrugës së Arbërit”, një tjetër aks i rëndësishëm rrugor që lidh Shqipërinë lindore me atë perëndimore. Sipas zoti Haxhinasto aktualisht bëhet vlerësimi i detajuar i ofertës së kompanisë kineze “China …

Më shumë

Ikën Xhelili, Dibra në zgjedhje

Ikën Xhelili, Dibra në zgjedhje

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë të hënën kërkesen e ish kryebashkiakut të Dibrës Shukri Xhelili për t’u kthyer në detyrë. Ai ishte shkarkuar nga detyra prej kreut të qeverisë në muajin maj, menjëherë pas publikimit të një videoje, ku ish kryebashkiaku shikohej në episode të ndryshme duke i kërkuar favore …

Më shumë