KRYEFAQJA » Tag Archives: Dimti Bushati

Tag Archives: Dimti Bushati

Bushati: Ta kthejmë Reformën në Drejtësi në një shembull frymëzimi për mbarë rajonin

Përmbytjet në Maqedoni, Shqipëria akordon ndihma financiare

Shefi i diplomacisë shqiptare Dimti Bushati ka shprehur kënaqësinë e tij për miratimin e Reformës në Drejtësi dhe bëri thirrje për ta kthyer në një shembull frymëzimi për mbarë rajonin. “I kemi të gjitha mundësitë që edhe përmes bashkëveprimit të demonstruar me partnerët tanë strategjik SHBA dhe BE, ta kthejmë …

Më shumë