KRYEFAQJA » Tag Archives: diplomatë

Tag Archives: diplomatë

SHBA: Ankesa lidhur me keqtrajtimet në rritje të diplomatëve në Rusi

Washingtoni zyrtar i është ankuar Moskës për shqetësimet dhe bezdisjet ndaj diplomatëve amerikanë në Rusi, një çështje kjo të cilën sekretari amerikan i shtetit e ka diskutuar me presidentin rus Vladimir Putin gjatë një takimi të zhvilluar në datën 24 mars. Zëdhënësja e departmentetit të shtetit Elizabeth Trudo deklaroi se …

Më shumë