KRYEFAQJA » Tag Archives: direkt

Tag Archives: direkt

Shkëlzen Doli: Synojmë që koncerti i Vienës në Tiranë të kthehet në një traditë

shkelzen doli, koncerti i vjenes ne tirane, tradite, 2 janar, ora 20, ndiq live, ndiq drejtperdrejt, rtsh.al, direkt

Kur nis të thuash “Vienë”, duket sikur gërmat muzikojnë. Edhe në emërtim, kryeqyteti gati 2-miljonësh i Austrisë, pranë Danubit, gati ka përkujdesjen e një mjeshtri pentagramesh. E pra, është kryeqytet i muzikës klasike. Në një koncert që nuk njeh moshë, i cili shkroi preludin e triumfit të tij, në 1939, …

Më shumë

Nën-19-vjeçarët kundër Irlandës, sot direkt në TVSH

u19nen-19-vjecaret

Ndërkohë që në mbrëmje Kombëtarja e të rriturve përballet në Lihtenshtejn me përfaqësuesen vendase, një tjetër Kombëtare, ajo e Nën-19-vjeçarëve do të luajë ndeshje e parë në kuadër të grupit të saj eliminator të kësaj grupmoshe. Siç dihet, ndeshjet do të luhen në Tiranë dhe Durrës, përkatësisht në Stadiumin “Selman …

Më shumë